Gra miejska Olimp

Na olimpie zapanowało wielkie poruszenie. Wszyscy z niepokojem przyglądali się ostatnimi czasy nie wielkiej awanturze, która wybuchła między Hadesem bogiem podziemi, a Demeter boginią urodzaju. Córka Demeter – Kora obiecana Hadesowi za żonę została przez niego porwana do podziemnego świata, a Demeter opłakując jej stratę sprowadziła na ziemię nie urodzaj. Na szczęście z pomocą przyszła Rea i wymyśliła rozwiązanie tego problemu. Od dziś Kora dwie trzecie roku miała spędzać z matką na ziemi, a jedną trzecią ze swym mężem w królestwie podziemia. I tak Demeter ciesząc się na przyjście córki sprowadza na świat wiosnę, a smucąc się na myśl o rozstaniu z nią na ziemi nastaje jesień.
Na cześć zawartej umowy i nadchodzącej wiosny bogowie postanowili wydać na Olimpie wielką ucztę, na którą mogą również przybyć śmiertelnicy. Niestety wstęp na Olimp mają tylko Ci, którzy pomyślnie przejdą przez wszystkie przygotowane przez bogów próby. Macie spróbować może swoich sił?

Gra odbywać się może w przestrzeni zielonej w pobliżu Waszej szkoły (las, park, skwer). Proponowany termin od połowy marca do końca września.
Uczestnicy poruszają się w kilku osobowych patrolach pod opieką pełnoletniego opiekuna.
Podczas zajęć dowiemy się:

  • jak wygląda starożytna moda
  • kto był najmądrzejszym z bogów
  • jak bawiono się na Olimpie
  • kto i czym najlepiej rzucał
  • ile głów miał cerber

To tylko niektóre wiadomości które można poznać podczas tej zabawy. Dla najlepszych śmiertelników oczywiście nagrody!
Program gry pokrywa się z zakresem wiedzy z historii, j. polskiego, przyrody i plastyki.
Propozycja ta idealnie nadaje się na I Dzień Wiosny/Dzień Ziemi/początek Jesieni.

Biuro Turystyki Krajowej "Krajobrazy"
Garwolin, ul. Warszawska 6/8
tel.: 508 172 882
tel.: 502 640 982
mail: krajobrazy@onet.eu