Legendy Dawnej Warszawa - Gra Miejska

Dawno, dawno temu… kiedy Warszawa nie była stolicą tego państwa – ba, nikt nawet nie podejrzewał jaka czeka ją przyszłość! W owym czasie była tu piękna puszcza, a nad brzegiem Wisły kilka rybackich drewnianych chałup…
Tak zaczyna się historia wprowadzająca do gry LEGENDY DAWNEJ WARSZAWY. To wyprawa w świat opowieści przekazywanych z ust do ust, o początkach naszej Stolicy. Uczestnicy wcielają się w rolę badaczy mitów i legendarnych postaci – stają się znawcami stworzeń magicznych takich jak Bazyliszek, czy Złota Kaczka.
Celem gry jest poznanie/przeżycie/przedstawienie znanych/nie znanych legend warszawskich.

Śmiałkowie zmierzą się z :

  • Magicznym spojrzeniem stwora, który mieszkał w podziemiach rynkowych kamienic
  • Doleją wody do wiślanych fal
  • Rozliczą zawartość sakiewki Złotej Kaczki
  • Stworzą/odnajdą tarczę i miecz najpiękniejszej warszawianki – Syrenki
  • Poszukają diabła mieszkającego nie opodal rynku
  • Sprawdzą jak działa serce dzwonu na Kanonii

To tylko niektóre z zadań które zostaną postawione przed uczestnikami gry.

Jeżeli wszystko uda się dokładnie przestudiować i zbadać – na graczy będzie czekać zasłużona nagroda i certyfikat ukończenia szkolenia.
UWAGA – należy pamiętać, że spotkania z magią mogą być nie przewidywalne i zakręcone! Od śmiałków, którzy zdecydują się na takie praktyki wymaga się dużej dawki wyobraźni, pozytywnego myślenia, odwagi i poczucia humoru.
Uczestnicy poruszają się w patrolach 8 -12 osobowych pod opieką pełnoletniego opiekuna. Istnieje możliwość rozbudowania gry o zwiedzanie podziemi kamienic rynkowych, co zostanie wplecione w fabułę zajęć, np. odnajdziemy tam skarb.

Biuro Turystyki Krajowej "Krajobrazy"
Garwolin, ul. Warszawska 6/8
tel.: 508 172 882
tel.: 502 640 982
mail: krajobrazy@onet.eu