Imprezy Integracyjne

  • Wycieczki szlakiem piwa
  • Wycieczki szlakiem wina

Salzburg - Monachium

Czterodniowa wycieczka obejmująca zwiedzanie historycznych miejsc związanych z ważeniem złotego trunku. Trasa obejmuje przejazd przez Czechy i Austrię, postój w Salzburgu, połączony ze zwiedzaniem miasta (katedra Getreidegasse, dom rodzinny Mozartów, Plac Rezydencji). Kolejny dzień to zwiedzanie Monachium (Stary i Nowy Ratusz, kościół NMP, rezydencja rodu Wittelsbachów, opera bawarska, kościół teatynów). Wycieczka połączona jest z degustacją piwa oraz kosztowaniem miejscowych potraw w wybranych restauracjach.

 

 

Północna Bawaria - Pilzno - Regensburg - Bamberg

Wycieczka przez historyczne miasto Czech zachodnich oraz przez miasta północnej Bawarii. Pobyt w miastach połączony jest ze zwiedzaniem ważnych miejsc historycznych (rynek z katedrą św. Bartłomieja, podziemia historyczne i browar Prazdroj  w Pilznie, Kamienny Most, Katedra św. Piotra, Stary Ratusz, brama rzymska Porta Pretoria, Haidplatz  w Regensburgu (Ratyzbonie), Katedra, Nowa Rezydencja, Stary Ratusz, piwiarnia Schlenkerla  w Bambergu). Zwiedzanie połączone jest z degustacją lokalnych piw w historycznych browarach oraz kosztowaniem potraw w  sprawdzonych restauracjach. Czas trwania wycieczki: 4 dni 

 

Piwne Czechy i Morawy. Ołomuniec - Praga - Pilzno

Objazdowa wycieczka po piwnych symbolach Czech: Ołomuńcu, Pradze i Pilznie.
W programie zwiedzanie najważniejszych zabytków historycznych miast, zwiedzanie browarów połączone z degustacją miejscowej kuchni oraz piciem miejscowego piwa

 

 

Morawy Południowe. Mikulow – Lednice - Valtice  

Wycieczka szlakiem miejscowości związanych z produkcją wina. Od miejscowości Popice przez Mikulov, Lednice i Valtice. W planie wyjazdu jest zwiedzanie najważniejszych zabytków miast (m.in.:  rynek z kolumną Świętej Trójcy i grobowcem rodu Dietrichstein w Mikulovie, Valtickie Podziemie) oraz degustacja win. 

 

 

 

Morawy Południowe. Znojmo – Hnanice – Šatow

Wycieczka połączona z dwiema degustacjami wina, zwiedzaniem miasta: Znojmo ( w tym klasztoru Louka) oraz zwiedzaniem winnic w okolicahc Hnanic. Ostatni punkt wycieczki to Šatov.


 

 

 


Morawy Wschodnie. Petrov – Čejkowice – Vrbice

Wycieczka obejmuje między innymi zwiedzanie wzgórza z piwniczkami winnymi w miejscowości Petrov oraz wizytę w piwnicach Templariuszy w Čejkovicach.  Ostatnim punktem wycieczki jest odwiedzenia miejscowości Vrbice lub Bořetice. Podczas wycieczki planowane są dwie degustacje win. 

 

 

Zachodnia Słowacja. Pezinok – Bratysława – Modra

Wycieczka obejmuje m.in. zwiedzanie ekspozycji winiarskiej połączonej z degustacją w Muzeum Małych Karpat w miejscowości Pezinok, spacer i winiarskie zakupy w Bratysławie (odwiedzimy m.in.: Wzgórze Zamkowe, Katedrę św. Marcina, Rynek, Pałac Prymasowski.). Ostatnim etapem jest degustacja win w miejscowości Modra.

 

 

 

Morawy Południowe. Mikulov – Valtice – Poysdorf
Trzydniowa wycieczka połączona ze zwiedzaniem Mikulova, degustacją win i smakowaniem regionalnych potraw w restauracji, wizytą w austriackiej miejscowości Poysdorf oraz degustacja win w miejscowości Vatlice. Wycieczka obejmuje także zwiedzanie miejscowości Popice (zwiedzanie gospodarstwa winiarskiego oraz degustacja) i Lednice.


 

 

 

Zachodnia Słowacja. Nitra – Bratysława - Pezinok

Wyjazd obemuje wizytę w miejscowości Pieszczan (degustacja win), Nitra i Pezinok (wizyta w Narodowym Salonie Win) Kolejny dzień to m.in.zwiedzanie Bratysławy (Wzgórze Zamkowe, Katedra św. Marcina, Rynek, Pałac Prymasowski ) oraz degustacja wina w miejscowości Modra

 

 

 

Okolice Wiednia – Dolina Wachau – Poysdorf – Klosterneuburg – Melk - Durnstein

Wycieczka obejmuje przejazd po miejscowościach tradycyjnie związanych z winiarstwem. Spacer po ulicach Poysdorfu (w tym degustacja) zwiedzanie klasztoru w miejscowości Klosterneuburg oraz wizytę w winiarni w Wiedniu ( w tym degustacja) .
Kolejny dzień to zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Melku, spacer po miasteczku Durnstein oraz wizyta u producenta win Winzer Krems połączona z degustacją.

Biuro Turystyki Krajowej "Krajobrazy"
Garwolin, ul. Warszawska 6/8
tel.: 508 172 882
tel.: 502 640 982
mail: krajobrazy@onet.eu